Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 14.07.11 2011-07-13 23:46

Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją będzie publikowany co miesiąc.


Omówienie miesiąca – czerwiec 2011

 

Czerwiec rozpoczął się na poziomie 2920 pkt a zakończył na 2778 pkt. Różnica punktowa pomiędzy otwarciem a zamknięciem wynosiła więc 142 pkt. Trzeba jednak zaznaczyć, że ta rozpiętość obejmuje różnicę na bazie pomiędzy seriami kontraktów, która w dniu wygasania serii czerwcowej wynosiła ok. 40 pkt. Patrząc na serię wrześniową rozpiętość notowań wynosi 109 pkt.

Pierwsze dwa tygodnie miesiąca to „trzymanie” kursu, aby pozytywnie zamknąć pierwsze półrocze i umiejętna dystrybucja akcji. Po zamknięciu serii ruchy nabrały dynamiki, co widać doskonale na świecowym wykresie dziennym.

Zachowanie systemów było również zróżnicowane. Pierwsze dwa tygodnie dla Systemu1 wypadły bardzo źle. System był obracany lub stopowany na otwarciach, po czym, w trakcie sesji, ponownie musiał zmieniać pozycję. Moim zdaniem wynikało to z charakteru rynku, na którym prowadzona była umiejętna, spokojna dystrybucja. Druga połowa miesiąca to już bardziej dynamiczne ruchy trendowe, które oba systemy wyłapały prawidłowo.

Całościowo rzecz ujmując System2 zachowywał się w czerwcu znacznie lepiej niż System1. Wynika to z tego, że dużo trudniej zajmuje pozycje (ostrzejsze kryteria wejścia) i dużą część pierwszej połowy miesiąca spędził w pozycji neutralnej.

 

Skuteczność na tle poprzednich miesięcy

 

System 1 uzyskał w czerwcu 10  pkt brutto (bez prowizji) i był to najgorszy wynik w tym roku. Wynik, trzeba dodać, sztuczny bo wliczone do niego zostało 78 pkt straty na pozycji zajmowanej przy zmianie serii. Bez tej transakcji  (zamknięcie na wygasającej serii było zyskowne) System1 uzyskałby 88 pkt brutto (bez prowizji), co jest i tak najgorszym wynikiem w tym roku.

W pierwszej części miesiąca System1 był często „obracany”, z uwagi na wyższe otwarcia i brak kontynuacji ruchu po otwarciu, często przeradzający się w spadki w dalszej części sesji. Taką charakterystyką cechują się okresy dystrybucji akcji, co poniekąd potwierdziło się w drugiej części miesiąca. Duża liczba transakcji spowodowała, ze wzrosły koszty transakcyjne, które w ujęciu całościowym, w 30 analizowanych miesiącach stanowią obecnie 21%  wyniku. Dokładną kalkulację można znaleźć w pliku analitycznym dołączonym do raportu.

Szczegółowe wyniki wszystkich 30 miesięcy prezentuje tabela poniżej. Średnia miesięczna wynosi obecnie 313 pkt.

System 2 uzyskał w czerwcu 94 pkt brutto (bez prowizji) i był to drugi najgorszy wynik od początku roku. Wynik systemu jest jednak również sztucznie pomniejszony o 78 pkt straty na transakcji przy zmianie serii. Bez tego System2 uzyskałby 172 pkt brutto, co najgorszym wynikiem nie jest ale plasuje się on nadal poniżej średniej z 30 miesięcy, która wynosi obecnie 260 pkt. (kalkulacja dostępna w pliku analitycznym)

Szczegółowe wyniki wszystkich 30 miesięcy prezentuje tabela poniżej.


Wycena abonamentu na kolejny okres (od 15 lipca 2011)

Z kalkulacji ceny wypada marzec 2011, a wchodzi czerwiec 2011. Cena abonamentu miesięcznego wyniesie 125 zł. Wynik kalkulacji znajduje się w załączonym pliku na końcu dokumentu.

 

PS. Najświeższe statystyki dla obu systemów:

System1:

System 2:

 




Pliki:
Transakcje kwiecień - czerwiec 2011

< Wstecz